שאלות ותשובות

שאלות בנושא ניתוח קיבוע בוהן ראשונה

פעולה זו נועדה להדביק את מפרק הבוהן הגדולה, בין עצם המסרק הראשון לבוהן ראשונה.(האצבעות ברגליים נקראות בהונות, ולכן מה שקרוי בד"כ בוהן זאת הבוהן הראשונה).ניתוח זה נקרא גם arthrodesis של הבוהן או metatarsophalangeal (עצם מסרק).

עוד בנושא אפשר לקרא בלינק

ניתוח קיבוע פרק בוהן ראשונה הינו פעולה מאוד נפוצה לטיפול בדלקת פרקים ועיוות של מפרק הבוהן הגדולה. לאחר הקיבוע, הבוהן לא תזוז אלא תהיה כאזור מקובע.

עוד בנושא אפשר לקרא בלינק

על מנת ליישר את הבוהן או הבהונות ,יש צורך בחיתוך והסרת אחד המפרקים.
בכדי להחזיק את הבוהן ישרה לאחר הניתוח ,סיכה קטנה מוחדרת בדרך כלל לבוהן במשך כשלושה עד ארבעה שבועות.
החלק האמצעי של כף הרגל צפוי להיות נוקשה לאחר הניתוח.
לאחר ניתוח באצבעות הרגליים,הבהונות נפוחות וחסרות תחושה לזמן מה.
נפיחות זו יכולה להימשך כ -4 חודשים ,ולעתים קרובות יש לעסות את אצבעות הרגליים מספר פעמים ביום בכדי לעזור לירידה בנפיחות זו.
 
עוד בנושא אפשר לקרא בלינק
כאבים חזקים
הפרעה קשה בתפקוד
קושי בהליכה
הגבלה בטווחי תנועות
נפיחות
כף רגל סוכרתית ניתנת לטיפול, אך לפני כן, חשוב שמי שמאובחן עם חשש לכף רגל סכרתית יכיר וידע את צורת ההתנהלות, והטיפול, המתחילים קודם כל בבית:
חולי כף רגל סוכרתית צריכים להבין, קודם כל, שאיבוד תחושה או מחסור בתחושה בכף הרגל, הם הגורמים החמורים ביותר לכף רגל סכרתית.
מה שאתם לא יכולים להרגיש יכול להזיק ולפגוע בכם.
ולכן עירנות היא הדרך הטובה ביותר למנע גרימת נזק לכף רגל סוכרתית.
ד"ר פלמנוביץ' מקבל את מטופליו בשתי מרפאות פרטיות:
בית דור, רחוב טשרניחובסקי 119 כ"ס טלפון: 09-7408811
רמת אביב | איינשטיין 40 ת"א קומה 3 | טלפון: 073-3869158

שאלות בנושא טיפול בקרע בגיד אכילס

קריעת גיד אכילס הוא מצב שכיח . לרוב, הקרע בגיד אכילס מתרחש בקרסול של אדם ללא תלונות קודמות על כאב בקרסול. הקרע נגרם לעיתים בגין פעילות ספורטיבית או במהלך הליכה. הכאב מאופיין על ידי התכווצות מיידית וחזקה של השריר שמושך את גיד אכילס.

עוד בנושא אפשר לקרא בלינק

פגיעה בגיד אכילס מתוארת על ידי החולה, לעתים קרובות, כתחושה של פגיעה בחלק האחורי של שריר השוק. "כמו בעיטה בשוק". הכאב הוא פתאומי, ולמרות שניתן ללכת ברגל, היא מרגישה חלשה וכואבת.

עוד בנושא אפשר לקרא בלינק

ניתן לטפל בגיד אכילס קרוע ללא ניתוח , באמצעות גבס או סד. טיפול שמרני (ללא ניתוח) אינו אידיאלי, מכיוון והכוח המרבי של השריר והגיד לעולם לא יחזור כבעבר, ובנוסף המקום צפוי לסבול מתופעה של קרע חוזר. תיקון כירורגי של הגיד הקרוע הוא מומלץ. הניתוח מבוצע במטרה להחזיר לגיד אכילס את הכוח המרבי שלו (הכוח דוחף את כף הרגל לביצוע דריכה). הכוח של השריר תלוי בקיום מתח נכון ומדויק בין השריר והגיד, והדרך היחידה להגדיר באופן מדויק היא על ידי תיקון כירורגי של קצוות הגיד.

עוד בנושא אפשר לקרא בלינק

במידה והקרע הינו פחות מחודש, ניתן לבצע תפירה על ידי חתכים קטנים. במידה והקרע מעל חודש, יש צורך בפתיחה נרחבת של העור וביצוע שחרור השריר או חיזוק על ידי גיד אחר. מטרת הניתוח היא לקרב את השוליים של הגיד הקרוע ע"י 6 חורים קטנים באורך כ-1.5 ס"מ כל אחד. בעקבות תיקון הגיד יש להמנע מנשיאת משקל על הרגל, למשך שבועיים , ולאחר מכן ההליכה מלווה על ידי מגף הליכה עם מדרסים מיוחדים.

עוד בנושא אפשר לקרא בלינק

שאלות בנושא הלוקס ולגוס - בוהן קלובה

הבוהן של כף הרגל נקראת הלוקס.במידה והמסרק הראשון של הבוהן מתחיל לסטות פנימה והבוהן הראשונה נמשכת החוצה – נוצר מצב הנקרא הלוקס ולגוס (עצם בולטת).הבליטה מתחילה להתפתח בחלק הפנימי של הבוהן על עצם המסרק .בליטת העצם על הקצה הפנימי של כף הרגל מכונה גם "בוניון".נפיחויות הן בדרך כלל תורשתיות , אך עשויות גם להיגרם או להחמיר על ידי נעילת נעליים.עצם בולטת נפוצה אצל נשים, יותר מאשר אצל גברים, ורק לעתים נדירות מתרחש אצל אנשים שלא נועלים נעליים.מהרגע שהבליטה קיימת, עיוות הבוהן מחמיר באיטיות ולאורך זמן.

עוד בנושא ניתוח בוהן קלובה / הלוקס ולגוס אפשר לקרא בלינק

הטיפול בבוהן תלוי לחלוטין במידת ההפרעה לנוחות בכף רגל.מרגע הופעת הכאב, מומלץ לנסות להחליף נעל לגודל אחר, או לנעל רחבה יותר על מנת להקל על הכאב.התפיסה של כאב או אי נוחות עם זאת היא מאוד מגוונת , שכן יש אנשים בעלי עצם בולטת קטנה, אבל המצב יוצר אי נוחות בגלל הגבלת היכולת לנעול נעלי נוחות. לעומת אנשים בעלי עיוותים משמעותיים למדי שאינם מגבילים את פעילותם.

עוד בנושא ניתוח בוהן קלובה / הלוקס ולגוס אפשר לקרא בלינק

קיימות שתי דרכים לטיפול בעצם בולטת:
1. שינוי גודל וצורה של הנעל.
2. ניתוח לתיקון העיוות בבוהן בולטת.
 
עוד בנושא ניתוח בוהן קלובה / הלוקס ולגוס אפשר לקרא בלינק

ברגע שהבליטה הופכת להיות מטרד או כואבת ,ונעילת נעליים הופכת לעניין לא נוח, ניתוח עשוי להיות מומלץ.ישנם ניתוחים שונים שניתן לבצע וההחלטה לבצע סוג אחד של ניתוח או אחר מבוססת על סדר הגודל של עיוות הבליטה,הנוכחות של דלקת במפרק הבוהן הגדולה, והרווח בין הבוהן לאצבע שלצידה.

עוד בנושא ניתוח בוהן קלובה / הלוקס ולגוס אפשר לקרא בלינק

ניתוח עצם בולטת נועד לתקן את העיוות של הבוהן.על מנת לתקן את הבוהן, מבצעים חתך בעצם של הבוהן (osteotomy).

העצם החתוכה תקובע באמצעות בורג אחד או פלטה או מחטים. הבורג או הפלטה בדרך כלל נשארים בגוף.את המחטים שבולטות מתוך הגוף – מוציאים לאחר 6 שבועות ללא כאב.

עוד בנושא ניתוח בוהן קלובה / הלוקס ולגוס אפשר לקרא בלינק

שאלות בנושא ניתוח מפרק קרסול

בדך כלל ניתוח זה מומלץ לחולים עם כאבים קשים במהלך תנועות של מפרק הקרסול.

הכאבים, בדרך כלל נוצרים מהיסטוריה של שברים ישנים או מדלקת פרקים שגרמו לנזק בלי הפיך בפרק הקרסול.

מידע נוסף בנושא ניתוח קיבוע מפרק קרסול בלינק

במצב של בעיות במפרק הקרסול, הגוף מנסה להקטין את טווחי התנועות במטרה להפחית את הכאב. הקטנת טווחי התנועות נוצרת ע"י אוסטופיטים והיצרות של מרווח בין המפרקים בקרסול. סוג זה של ניתוח משפיע על התנועה מעלה ומטה של הקרסול. מטרת ניתוח קיבוע מפרק הקרסול היא לוותר על תנועת פרק הקרסול שבכל מקרה, סובל מחוסר תנועתיות.

מידע נוסף בנושא ניתוח קיבוע מפרק קרסול בלינק

לאחר ניתוח קיבוע מפרק קרסול החולה מאבד כ 75% מכלל התנועה מעלה ומטה של מפרק הקרסול וחלק מהתנועה המתבצעת בכף הרגל עצמה. התנועות מצד לצד של החלק האחורי של כף הרגל אינו מושפע מקיבוע מפרק הקרסול.

מידע נוסף בנושא ניתוח קיבוע מפרק קרסול בלינק

במהלך ניתוח קיבוע מפרק קרסול מתקנים את הזוויות של הקרסול או מגרדים את הסחוס כדי שיהיה חיבור טוב בין העצמות בעמדה טובה ומחברים אותם ע"י ברגים או פלטה. ברגע שהפרק מתמזג לעמדה טובה הברגים אינם נחוצים, אבל יוסרו רק לעתים נדירות.

מידע נוסף בנושא ניתוח קיבוע מפרק קרסול בלינק

שאלות בנושא שבר בקרסול

שברים של הקרסול יכולים להיווצר כתוצאה מפציעות פיתול קטנות יחסית לאלה הקשורות להפרעה אלימה של הקרסול, שעלולה להתרחש בתאונות רכב ונפילות.ישנם שני מנגנונים שונים של פציעה המשפיעים באופן שונה על המבנה של הקרסול:
1. מנגנון פיתול – בו הגוף מסתובב סביב הרגל
2. מנגנון סוג הריסוק – בו יש השפעה כלשהי על כף הרגל, למשל בתאונת רכב.
המנגנונים עם פגיעה קשה שנגרמת עקב תאונות דרכים ונפילה מגובה, בעלי האבחנות הקשות ביותר מכיוון ולעתים קרובות נעשה נזק לסחוס הציפוי הפנימי של הקרסול.
מידע נוסף בנושא ניתוח שחזור וקיבוע שברי קרסול בלינק

במידה והצורה או האנטומיה של הקרסול לא ישוחזרו במדויק, יווצר עומס על הסחוס שאינו שווה, עומס על הסחוס, שאינו שווה, יגרום לשינויים ניווניים שייצרו נזק בלתי הפיך לפרק.מטרת ניתוח טיפול בשברי קרסול היא למקם מחדש את העצמות על מנת למנוע מצב של שינויים ניווניים בפרק. ניתן לטפל בסוגים מסוימים של שברים בקרסול ללא תזוזה ע"י גבס או מגף הליכה בלי להזדקק לניתוח.עם זאת, רוב השברים בקרסול (עם תזוזה) דורשים טיפול ניתוחי.

מידע נוסף בנושא ניתוח שחזור וקיבוע שברי קרסול בלינק

ניתוחים מבוצעים עם חתך (ים) באחד או בשני צידי הקרסול. ברגים ו / או פלטה מוכנסות מעל פטישון המדיאלי ו\ או השוקית כדי לשחזר במדויק את השבר.לעיתים, במידה והשבר חמור, יתבצע שימוש במערכת של קיבוע חיצוני. הקיבוע הינו זמני במטרה לתת לרקמות הרקות מסביב לשבר להרפא ולאחר מכן יבוצע ניתוח קיבוע פנימי או קיבוע חיצוני עד חיבור השבר.

מידע נוסף בנושא ניתוח שחזור וקיבוע שברי קרסול בלינק

שאלות בנושא החלפת מפרק קרסול

האינדיקציות העיקריות להחלפת מפרק קרסול הם שינויים ניווניים כתוצאה מדלקת פרקים ניוונית, ובעיקר לאחר שברים של הקרסול. ניתוח החלפת מפרק הקרסול מאפשר לחולה לחזור לפעילות גופנית במהירות יחסית, ללא איבוד טווח תנועה של הקרסול.
בעבר, פתרו בעיה זו על ידי ניתוח קיבוע של הקרסול שגורם לאיבוד טווח התנועה. עם פיתוח טכנולוגיות ושתלים מיוחדים, התבסס ניתוח זה כפתרון האולטימטיבי לבעיה של שינויים ניווניים חמורים בקרסול, שיתרונו, בעיקר הוא בהחזרת טווח תנועה לקרסול החולה.
מידע נוסף בנושא ניתוח החלפת מפרק קרסול בלינק

השינויים הניוונים הם כתוצאה, בעיקר, לאחר שברים ומחלות שפוגעות בפרק הקרסול.
שינוים ניווניים אלה מתבטאים בהגבלה קשה של טווחי תנועות וכאבים קשים, בעיקר בעת דריכה או תנועה.

מידע נוסף בנושא ניתוח החלפת מפרק קרסול בלינק

עבור אנשים רבים, חזרה לאורח חיים פעילים היא המטרה לאחר ניתוח זה. עבור חלק, המשמעות היא היכולת ללכת ללא כאבים, ועבור אחרים, המשמעות היא לחזור לשגרת פעילות גופנית סדירה.
פעילות גופנית סדירה בחדר כושר היא מצוינת להחלמת מפרק הקרסול, ומומלץ לגוון במכשירי הכושר השונים, כולל רכיבת אופניים ומכונות אליפטיות. כל אלו הינם מכשירים מצוינים להחזרת הכוח והתנועה של הקרסול.
לא מומלץ לרוץ כי השחיקה מהירה יותר. פעילויות שניתן לעסוק בהן לאחר ההחלמה: טיולים רגליים או הליכה ממושכת, משחק טניס ורכיבה על אופניים, ובנסיבות מסוימות, סקי.
 
מידע נוסף בנושא ניתוח החלפת מפרק קרסול בלינק

שאלות בנושא הכנות לניתוח בכף הרגל או בקרסול

 • אישור רפואי מרופא משפחה לביצוע ניתוח.
 • צילום חזה ואק"ג: בניתוחים בהרדמה כללית.
 • בדיקות דם: שיגרתיות כולל ספירת דם, כימיה ותפקודי קרישה – שבועיים לפני הניתוח.
 • בדיקה על ידי רופא מרדים: בדיקה לפני הניתוח על ידי רופא מרדים בבית החולים בו יבוצע הניתוח.
 • קביים או הליכון: מומלץ להשאיל אביזרים אלו מארגוני יד שרה או עזר מציון . יש להביאם ביום הניתוח לבית החולים.
 • נעל הליכה: סנדל כירורגי עם או בלי עקב או מגף הליכה לפי החלטה של מנתח אורתופד מומחה כף רגל וקרסול וסוג הניתוח.
 • תרופות: יש להפסיק תרופות נוגדות קרישה כגון אספירין, מיקרופירין, פלויקס, פרדקסה וקומדין לפי המלצה של רופא משפחה או קרדיולוג 10 ימים לפני הניתוח
 • עדיף לקנות תרופות נגד כאבים לפני הניתוח
 • צום: צום מוחלט כולל שתיה (אפילו לא לגימה) 6 שעות לפני הניתוח. עדיף לקחת תרופות קבועות עם מים כ6 שעות לפני הניתוח
 • רחצה ביום הניתוח: מומלץ לבצע מקלחת יסודית עם מים וסבון (מקטין סיכוי לזיהום בפצע ניתוחי)
 • ניירת: יש להביא לבית חולים ביום של הניתוח מסמכי היסטוריה רפואית כולל הפניה לניתוח ודיסקים עם צילומים.
 • מלווה: יש להגיע לניתוח עם מלווה
 • הגעה לחדר הניתוח: ביום הניתוח רצוי מאוד להיות זמין בטלפון.
 • יש להגיע לחדר הניתוח שעתיים לפני המועד שנקבע
 • כאבים: יש להתחיל לקחת טיפול מניעתי נגד כאבים לאחר הניתוח.
  אין צורך לסבול מכאבים בכדי להתחיל לנטול תרופות.
 • מנוחה: רגל מורמת במשך 72 שעות לאחר הניתוח. ניתן לנוע לצורך שרותים או ניידות בתוך הבית.
 • יש לשים לב כי ניידות בתוך הבית חשובה מאוד למניעת קרישי דם.
  דריכה: הוראות דריכה ניתנות בתום הניתוח, לאור סוג הטיפול והניתוח.
 • דימום: כתם דם בחבישה שכיח ואינו מסוכן.
 • חבישות: אין להרטיב או להחליף חבישות ללא אישור רופא אורתופד מנתח. חבישות מחדר ניתוח הינן סטריליות מחיידקים ולכן רצוי לא להחליף אותן
 • במידה ונוצרים כאבים למרות הטיפול, דימום פעיל או שינוי בצבע בהונות יש לפנות לרופא מנתח

שאלות בנושא הזרקת PRP

טיפול באמצעות הזרקת טסיות דם עשירות בפלזמה PRP הינו טיפול באמצעות הדם של החולה, לאחר לקיחת דם פשוטה.
הדם של החולה, בצורה סטרילית, עובר תהליך במכונת צנטרפוגה, שמחלק את הדם ורכיביו השונים.
חלק מהדם הוא תרכיז של טסיות וגורמי גדילה בתוך הפלזמה של הדם, זהו החומר שנקרא PRP.
החומר שמוזרק בחזרה לגוף של החולה הינו אך ורק רכיבי הדם של אותו חולה, ללא תוספת חומרים אחרים.
 
מידע נוסף אודות הזרקת PRP בכף הרגל בלינק
פציעות חריפות ופציעות כרוניות של רצועות או גידים בכף הרגל ובקרסול.
דורבן בעקב ודלקת של Planatar fasciitis.
קיימים שימושים נוספים שאינם קשורים לתיקון הצלקת, אלא נועדים לשימוש במקרים של שינויים ניווניים.
שינוים ניווניים זה מצב שיש נזק לסחוס המפרקי. טיפול באמצעות PRP עוזר להאטה של השינויים הניווניים הללו, וגם יצירת רקמה חדשה באזור המנוון של סחוס.
קיימים דיווחים אקדמים שטיפול זה הינו יעיל יותר מחומצה יהלורונית Hyaluronic acid או זריקת כרבולת תרנגולת.
 
מידע נוסף אודות הזרקת PRP בכף הרגל בלינק

שאלות בנושא דורבן בכף הרגל

דורבן ברגל הוא בליטת עצם בעקב עליו מתחבר הפזיה פלאנטרית.
זאת רצועה עבה וחזקה מאוד שתפקידה לעזור לייצר את הקשת של הרגל.
הדלקת של הרצועה הפזיה פלנטארית או פלנטר פצאיטיס נגרם כתוצאה של קרעים קטנים ברצועה עצמה. יותר מ90% מהמקרים של דורבן ברגל ניתן לשפר ללא ניתוח באמצעות טיפול ארוך טווח שכולל טיפול פיזיותראפי ממוקד וטיפול באמצעות גלי הלם או זריקות מקומיות.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדורבן בכף הרגל בלינק
ניתן לבצע שלושה סוגי תרגילי פיזיותרפיה להקלה בכאב בדורבן.
תרגיל מתיחה של הפאזיה הפלנטרית, תרגיל ישיבה על העקב, ותרגיל מתיחה באמצעות קיר.
את התרגילים יש לבצע במשך תקופה ממושכת, 10 דקות ביום, פעמיים ביום.
מידע נוסף אודות טיפול בדורבן בכף הרגל בלינק

שאלות בנושא כף רגל שטוחה, פלטפוס

כף רגל שטוחה או פלטפוס אינו מחלה או דפורמציה שמהווה בעיה רפואית.
במידה וקיים פלטפוס שהוא סימפטומטי, זאת אומרת, פלטפוס שמפריע או כואב, במקרה כזה יש צורך בבדיקת כף הרגל ע"י אורטופד.
רוב המקרים של פלטפוס סימפטומטי אינם דורשים טיפול ניתוחי.בדרך כלל תינתן המלצה לטיפול ע"י מדרסים המותאמים לפי הבעיה הספציפית של כל כף רגל.
 
מידע נוסף אודות כף רגל שטוחה בלינק

שאלות בנושא קרע בגיד טיביאליס פוסטריאור

אחת הסיבות השכיחות של כף רגל שטוחה אצל אנשים מבוגרים היא נזק של גיד TIBIALIS POSTERIOR
הגיד TIBIALIS POSTERIOR נמצא בחלק האחורי של כף הרגל
גיד זה אחראי לשמירה על הקשת של כף הרגל.
הקשת של כף הרגל הופכת להיות שטוחה כתוצאה מהיחלשות או מקרע של הגיד.
מידע נוסף אודות ניתוח פלטפוס – כף רגל שטוחה בלינק
לא ניתן לתקן את הגיד הקרוע.
במידה ויש טווחי תנועות במפרקי כף הרגל, ניתן להחליף את הגיד על ידי גיד אחר באמצעות ניתוח, וייצוב הקשת על ידי תהליך ניתוחי נוסף.
 
מידע נוסף אודות ניתוח פלטפוס – כף רגל שטוחה בלינק

שאלות בנושא ניתוח בפולשנות מזערית

הניתוח מבוצע באמצעות חתכים מינימלים של עד 3 מ"מ באמצעות סכינים מיוחדים, במסורית של 2 מ"מ ניתן לבצע את הפעולה הכירורגית הנדרשת בעצם.
ייחודיות המכשיר – לא ניתן לפגוע ברקמות רכות, כולל עצבים, כלי דם וכו', ולכן השיטה הינה מאוד בטוחה לגוף.
הניתוח מתבצע תחת שיקוף במשך כל זמן הניתוח, על מנת לקבל מידע מדויק על המצב של החיתוך בעצם.
 
מידע נוסף אודות ניתוח בפולשנות זעירה מינימל אינוויסיב בלינק
 • צלקת מינימלית לאחר הניתוח
 • משמעותית הכאב מופחת יחסית לשיטה הקודמת
 • שיפור בטווחי תנועות של בהונות, לאחר הניתוח, בשל חוסר צלקות
 • אין צורך בקיבוע של בהונות על ידי מחטים
 • אין צורך בקיבוע של פרק שיגרום להגבלה בטווחי תנועות
 • החלמה מהירה יותר מהשיטה הקודמת
 • סיכוי לזיהום קטן יותר מאשר השיטה הקודמת
 • ללא תפרים בתום ניתוח
 
מידע נוסף אודות ניתוח בפולשנות זעירה מינימל אינוויסיב בלינק
הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית וטשטוש (סדציה) ושימוש בשיקוף
מתבצע חתך של 3 מ"מ באזור הבליטה של העצם
חיתוך של העצם תחת שיקוף על ידי מסורית מיוחדת של 2 מ"מ
הזזה של ראש הבליטה של העצם וקיבוע באמצעות ברגים מיוחדים לשיטת Minimal Invasive ניתוחים בצורה פולשנית מינימלית
כחלק מהפרוצדורה ניתן להוסיף תיקון בעצם בבוהן הראשונה וקיבוע על ידי בורג מיוחד בכדי לקבל עמדה יותר טובה
בניתוח של אצבע פטישון אין צורך בפתיחה של כל האצבע וקיבוע של העצמות, כמו בשיטה הקודמת, אלא מתבצע על ידי חתכים בודדים קטנים בעצם בכדי לקבל יישור של האצבע.
בתום הניתוח מתבצעת חבישה מיוחדת
 
מידע נוסף אודות ניתוח בפולשנות זעירה מינימל אינוויסיב בלינק

שאלות בנושא טיפול בגלי הלם

 • הסתיידויות בכתף
 • Calcific Tendinitis
 • דלקות בגידים בירך
 • דלקות בגידים בברך
 • דלקות בגידים במרפק
 • Tennis Elbow
 • דלקת באכילס
 • דורבן בכף הרגל

מידע נוסף אודות טיפול בדלקות באמצעות גלי הלם ממוקד אפשר לקרא בלינק

בתום אבחנה של ד"ר פלמנוביץ' אסקיאל, רופא מומחה, מתבצע מיקום של אזור עם רגישות מקסימלית וסימון המקום תחת אולטרסאונד כדי למקד את עוצמת המכשיר למקום הנכון.
אלחוש מינימלי בעור (הרדמה מקומית שמתבצעת על ידי רופא מומחה), מריחת ג'ל טיפולי והתחלת טיפול באמצעות מכשיר גלי הלם.
הטיפול מתבצע על פי פרוטוקול של כל בעיה רפואית ובעוצמה המקסימלית המוגדרת בטיפול.
הטיפול מתבצע פעם בשבוע, בין שלוש לארבע פעמים.
אין צורך בנטילת תרופות, ללא צורך בניתוחים וללא כאב מיותר.
המכשיר המתקדם ביותר בתחום, להקלה מהירה על הכאב ופתרון הבעיה הקלינית.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות באמצעות גלי הלם ממוקד אפשר לקרא בלינק
קיימים בשוק 2 סוגי מכשירים לטיפול בגלי הלם:
1. מכשיר בעל טווח רחב, אינו ממוקד, עם עוצמה יחסית נמוכה, בדרך כלל לא מבוצע על ידי רופא מומחה.
2. מכשיר ממוקד גלי הלם, גלי הקול מגיעים בעוצמה מלאה למקום שנדרש ריפוי, העוצמה חזקה ואפקטיבית, נדרש אילחוש מקומי על ידי רופא בשל העוצמה החזקה וטיפול ללא כאב.
משך הטיפול בגלי הלם ממוקד מאוד קצר, הטיפול כולל 3-4 פגישות, במהלכן גלי ההלם גורמים לגירוי מקומי ממוקד מאוד במטרה לעודד את הגוף לבצע ריפוי המקום באופן טבעי, דבר שמתרחש בתום 6 שבועות של ריפוי טבעי של הפציעה המקורית.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות באמצעות גלי הלם ממוקד אפשר לקרא בלינק
1. ידע
2. נסיון
3. אלחוש מקומי
4. יכולת ביצוע אולטרסאונד תוך כדי שימוש בגלי הלם לטובת מיקוד הטיפול
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות באמצעות גלי הלם ממוקד אפשר לקרא בלינק
הטיפול נעשה תחת מכשיר בעוצמה מאוד חזקה. הטיפול נדרש לביצוע על ידי רופא מומחה.
בשל עוצמת המכשיר, ולשם קבלת אפקטיביות מקסימאלית, הטיפול מתבצע תחת הרדמה מקומית.
במהלך הטיפול, שמתבצע תחת הרדמה מקומית, לא מורגש כאב עוצמת המכשיר.
לאחר התפוגגות חומר ההרדמה, הכאב מורגש קלות אך אינו מגביל ניידות ופעילות פיזית.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות באמצעות גלי הלם ממוקד אפשר לקרא בלינק

שאלות בנושא הזרקות אורטוקין

אורטוקין הינה טכנולוגיה מתקדמת שפותחה בגרמניה לטיפול בדלקת מפרקים ניוונית, פציעות ספורט, כאבי ברכיים ללא תופעות לוואי.
הריפוי הינו ביולוגי טבעי אשר הוכח במחקרים קליניים.
הטיפול באמצעות אורטוקין מסייע לגוף להילחם בתהליך הדלקתי, מגן על הסחוס מפני שחיקה נוספת, משפר תנועתיות ותפקוד ומפחית את רמת הכאב.
אורטוקין היא תרופה שבגופך.
הזרקה טבעית שמקלה על כאבי אוסטאוארטריטיס
למעלה ממחצית האוכלוסיה החוצה את גיל 50 סובלת מכאבים בכפות רגליים, קרסוליים וברכיים בשל היווצרות דלקת מפרקים ניוונית, המכונה אוסטאוארטריטיס.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות זריקות אורטוקין אפשר לקרא בלינק
הטיפול מתבצע באמצעות הזרקת חלבון מגופו של המטופל.
חלבון טבעי המיוצר בגופינו הוכח כיעיל בעצירת התהליך הדלקתי והרס הסחוס, וכתוצאה מכך בהפחתת הכאב, שיפור ביכולת התנועה והגנה על הסחוס לאורך זמן.
באמצעות טכנולוגיה מיוחדת שיטת הטיפול מצליחה לייצר כמות גדולה פי 140% יותר מחלבון זה מאשר בתאי הדם.
שיטת הטיפול היא פשוטה, חכמה ואקטיבית אשר משפרת את האיזון בין גורמי הפירוק לבין גורמי הבניה של הסחוס, וכך מאריכה את אורך חיי המפרק הפגוע ומשפר את תפקודו.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות זריקות אורטוקין אפשר לקרא בלינק
1. מתבסס על מרכיב טבעי המצוי בגוף
2. פועל באופן ממוקד באזור הפגוע
3. עוצר את התהליך הדלקתי
4. מגן על הסחוס מפני שחיקה נוספת
5. מפחית משמעותית את רמת הכאב
6. משפר תנועתיות ותפקוד המפרק
7. ללא תופעות לוואי בלתי רצויות
8. מתאים לכל גיל
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות זריקות אורטוקין אפשר לקרא בלינק
הוצאת דם בדומה לתהליך של בדיקת דם פשוטה.
הדם מועבר, באופן סטרילי, למכשיר מיוחד לטיפול זה, לאחר שש – תשע שעות של השעיית הדם באינקובטור בטמפרטורה של 37 מעלות, מפרידים את הדם באמצעות של סיבוב המבחנה בצנטריפוגה, מוציאים את התרכיז והוא מוזרק חזרה לאזור של הפציעה.
לעיתים יש להשתמש באולטרסאונד לצורך הזרקה במקום מדויק או מיוחד.
יש לחזור על הטיפול בין 4-6 פעמים, תלוי בפציעה ובסוג המפרק.
 
מידע נוסף אודות טיפול בדלקות זריקות אורטוקין אפשר לקרא בלינק

רעננה - בית מנצור | הנופר 2 קומה 7 חדר 709

לקביעת תורים במענה אנושי: 053-9615511

הזמנת תור כעת לד"ר פלמנוביץ'